Valstybės institucijoms nesutariant, kaip ir ką daryti bei kas turėtų tvarkyti Gedimino kalną,pastarojo būklė darosi katastrofiška ir gresia pilies griūtimi. Žiniasklaidai ir visuomenei dėl to reiškiant pasipiktinimą valdžia bando vaizduoti jautrumą šiuo klausimu, bet lendantys aplaidumo ir pareigų neatlikimo faktai tiesiog šokiruoja. Pasirodo, kad už skiriamą nedidelį finansavimą nieko gero nepadaroma, o jei padaroma, tai ne tie darbai arba jie neturi esminės reikšmės kalno būklei. Sunku suvokti, jog darbus vykdoma be reikiamos dokumentacijos (projekto ir t.t.), be visapusiško kalno problemos ištyrimo (atliekama tik fragmentiškai) ir apskritai viskas tik imituojama, kad išleisti lėšas, skirtas kalno tvarkymui. Dabar gana ramiai ir atvirai viešai pareiškiama, kad dėl to nėra atsakingų asmenų, nes nėra parašų, dokumentų ir teisingai priskirtos institucijos Gedimino kalno tvarkymui. Padėtis toliau negerėja, nes prasidėjo tąsimasis, kas toliau turi tvarkyti Gedimino kalną.
Manau, kad už pareigos tvarkyti Gedimino pilies kalną neatlikimą atsakingi pareigūnai privalo būti, nedelsiant, labai griežtai nubausti, teisėsaugos institucijos privalo atlikti tyrimus dėl lėšų panaudojimo, atsakingus už Gedimino kalną valstybės tarnautojus dangstę ir rėmę labai aukšti politikai ir valdininkai privalo būti išaiškinti ir nubausti. Reikia tučtuojau paskirti naujus žmonės, kurie būtų pajėgūs nedelsiant imtis reikiamų veiksmų Gedimino kalno išsaugojimui.
Būtina atkreipti dėmesį ir pažymėti, kad, esant tokiai sumaišties situacijai, iniciatyvos privalo imtis prezidentė. Dabar tik jos tiesioginis įsikišimas ir subūrimas bendram darbui būtų pats veiksmingiausias ir greičiausias variantas išgelbėti Gedimino kalną. Visgi Gedimino pilis yra ne tik sostinės Vilniaus, bet ir visos Lietuvos simbolis, todėl tai yra prezidentinio lygio klausimas ir net moralinė pareiga.
Tuo pačiu noriu padėkoti žurnalistams, visuomenininkams, politikams ir paprastiems žmonėms, kurie nuoširdžiai rūpinasi Gedimino kalno būkle. Toks lietuvių neabejingumas džiugina, nes rodo, kad Lietuva yra gyva.

Patiko (0)

Rodyk draugams