„Būtina prisiminti, kad dėmesys, skiriamas kiekvienam dalykui, turi atitikti jo vertę. Taigi, jeigu nereikšmingiems dalykams neskirsi daugiau dėmesio, negu jie verti, tai tau nebus ko būti nepatenkintam.”    filosofas, imperatorius Markas Aurelijus

Žmonės pamiršta, kiek daug brangių dovanų jiems teikia gyvenimas. Esame labai susitelkę į išgyvenimą, dėl to pavojams, nesėkmėms ir visam negatyvui pradedam skirti pernelyg daug dėmesio. Tas viso dėmesio sutelkimas į negatyvius dalykus atima gyvenimo džiaugsmą, priverčia patirti blogas būsenas, pasaulį pradedame matyti vienpusiškai neigiamai, kas rezultate veda prie nevisaverčio gyvenimo, mažesnio gyvybingumo, ligų ir mažesnių galimybių išgyventi. Todėl neverta visą laiką skųstis nepalankiu likimu, tėvais, finansine padėtimi, kitų žmonių trūkumais, nejautrumais, nedraugiškumu ir t.t.. Verčiau kuo daugiau pastebėkite gėrio savo gyvenime. Jo tikrai yra kiekvieno gyvenime!
Žinoma, negalima bėgti nuo realybės. Tiesiog raskite priežasčių dėl kurių jūs galite būti dėkingi. Pavyzdžiui, gal turite gerą sveikatą, būstą, darbą, sutuoktinį, vaikus, draugų ir pan. ir t.t. Galų gale už tai, kokie esate ir kokie esate svarbūs Visatai, nes jeigu Visatai būtumėte nereikalingi, tai jūsų čia nebūtų. Pagalvok apie visą pasaulio skausmą ir būk dėkingas už tai, kad ne tu jį visą patiri. Taigi, yra už ką dėkoti.
Jausdami dėkingumą už tai, kokie esame ir ką turime, pasijuntame geriau, pradeda supti šviesesnė ir džiaugsmingesnė atmosfera. Dėkingumas sustiprina nuoširdų ir tikrą vertinimą visko, kas nuostabu mūsų gyvenime. Puoselėkite dėkingumo jausmą, nes tai skatina patirti geresnes būsenas. Tapsite laimingesni. Pastebėkite gerus dalykus žmonėse. Mokinkitės dėkoti už suteiktas žmonių paslaugas, dėmesį, gerus darbus. Padarykite, kad tai taptų įpročiu. Tai leis jums telkti dėmesį į teigiamus dalykus, formuos teigiamą požiūrį. Tuo pačiu sumažės nerimas, sklaidysis tamsuma, padidės išgyvenimo laipsnis, kadangi labai sumažės nepasitenkinimas ir ribotumas.
Šv.Velykų proga pridedu Izraelio karaliaus Dovydo psalmę apie dėkingumą, žmogaus orumą ir Kūrėjo didybę:
„VIEŠPATIE, mūsų Dieve,
koks nuostabus tavo vardas visoje žemėje!
Savo didingumu apklojai dangaus aukštybes.
Mažylių ir kūdikių lūpomis susikūrei šlovę
savo varžovams sutramdyti,
kad nutildytum priešą ir maištautoją.
Kai pasižiūriu į tavo dangų, -
tavo pirštų darbą, -
į mėnulį ir žvaigždes,
kuriuos tu pritvirtinai, -
kas yra žmogus, kad jį atsimeni,
kas yra mirtingasis, kad juo rūpiniesi?
Tu padarei jį tik truputį žemesnį už save[i2]
ir apvainikavai jį garbe ir didybe.
Tu padarei jį savo rankų darbų šeimininku,
padėjai visa prie jo kojų.
Avis ir jaučius - visus aliai vieno -
ir laukinius gyvulius,
padangių paukščius bei jūros žuvis
ir visa, kas tik keliauja jūrų takais.
VIEŠPATIE, mano Dieve,
koks nuostabus tavo vardas visoje žemėje!” Ps 8, 1-10

Patiko (0)

Rodyk draugams