Pirmą kartą isorijoje JAV Prezidento rinkimuose įtariama Rusijos įtaka kandidato sėkmei

JAV vyksta labai įdomi rinkiminė kampanija dėl prezidento posto. Kas užims svarbiausią pasaulio politinį postą yra aktualu visoms valstybėms. Dėl pasaulinės geopolitinės įtampos šių rinkimų svarba dar labiau yra išaugusi. Nenuostabu, kad lietuviai susidomėję stebi rinkimų kampaniją, kuri, be to, yra nepaprastai emocinga ir intriguojanti. Tenka pastebėti, jog tokios jaudinančios, įtemptos, intriguojančios ir netradicinės rinkimų kovos dėl nominacijos tapti kandidatais į prezidento postą Respublikonų ir Demokratų partijose senai nebuvo. Turbūt pirmą kartą kandidatas į Prezidento postą buvo apkaltintas ryšiais su Rusija, kuri esą jam padeda. Net gūdžiausiais Šaltojo karo metais tokiais kaltinimais nebuvo švaistomasi! Tai rodo, jog šioje Prezidento rinkimų kampanijoje ne tik kuriamos reikalingos emocijos eiliniam Amerikos balsuotojui, kurios būtų palankios jų palaikomam kandidatui, tačiau stiprios emocijos yra užvaldžiusios ir visą JAV politinį elitą. Dabar susiskaldžiusias Respublikonų ir Demokratų partijas bandoma sutelkti rinkimų kovai, bet tai sunkiai sekasi. Po kilusio skandalo, kai buvo paviešinti dideli pluoštai Demokratų partijos nacionalinio komiteto elektroninių laiškų, tai padaryti bus dar sunkiau.
Verta pastebėti, jog JAV Prezidentas B.Obama Rusijos grėsmės kortą pradėjo naudoti ne tik užsienio politikos sferoje, norėdamas sutelkti sąjungininkus, tačiau jau ir JAV vidaus politikos peripetijose. Tai iš tiesų nauja ir stebinanti tendencija. Be to, parodanti JAV silpnumą ir negebėjimą gintis nuo Rusijos žvalgybos tarnybų atakų savo teritorijoje. Lietuvai šis JAV silpnumas yra nerimą keliantis ženklas, nes signalizuoja, kad NATO paribio valstybės yra visiškai neapginamos nuo Rusijos specialiųjų tarnybų pavojingų operacijų.
Nors Lietuvos elitas viešumoje palaiko H.Clinton, o apklausos skelbia, kad gyventojai didele persvara palaiko pirmąją kandidatę moterį į JAV Prezidento postą, bet išėjus į gatvę ar pažiūrėjus į aplinkinių nuotaikas, viešosios erdvės paribius vaizdas - kiek kitoks ir galintis totaliai pasikeisti D.Trumpo naudai. Žinoma, lietuviai nerenka JAV Prezidento, bet įsijautimas į rinkimų kampaniją darosi panašus į Amerikos. JAV rinkėjas taip pat ieško ne elito pateiktų, visiškai naujų lyderių, todėl D.Trumpas turi gerus šansus padidinti turimą reitingų atotrūkį ir laimėti Prezidento rinkimus. Verta pažymėti, D.Trumpas nėra tas lyderis, kurio žmonės norėtų, bet iš esamų elito kandidatų jis- kitoks, netradiciškai save pateikia. H.Clinton save pristato kaip pirmąją kandidatę moterį, turi spalvų, elito palaikymo, todėl irgi turi galimybių laimėti. Belieka tikėtis, kad Lietuvos žmonės neužmirš rudenį vyksiančių neįdomių Seimo rinkimų.

Rodyk draugams

Gedimino kalnas griūva, o valdžia nelinkusi jo gelbėti

Perskaičiau šiandien straipsnį http://www.alfa.lt/straipsnis/50052645/gedimino-kalno-likimas-nerupi-neskirta-lesu-slinkimui-suvaldyti ir netekau amo.  Mūsų valstybės vieno iš svarbiausių simbolio Gedimino kalno būklė yra tragiška, gresia jo griūtis, o gelbėjamas jis tik kuoliukais ir plėvele… Trūksta žodžių!  Dar daugiau- Gedimino kalno slinkimo į apačią problema žinoma visuomenei ne pirmus metus, bet niekas iš esmės nedaroma. Apart medžių kirtimo, kuoliukų kalimo, plėvelės tiesimo ir kitų smulkmenų, kurie nieko neišsprendžia, o tik imituoja Gedimino kalno gelbėjimą ir vaizduoja gerus gelbėtojų ketinimus. Gėda! Lietuvos valdžia vaizduoja save didžiausiais šalies patriotais, valstybininkais, įspūdingais kovotojais prieš galimą Rusijos agresiją, siekiantys  mūsų šalies saugumo ir gerovės , o kasdieninėje realybėje šitaip nesirūpina šalies pagrindiniais simboliais. Ar gali tokie žmonės būti tikri valstybininkai ir patriotai? Trūksta pinigų? Kiek išleidžiama ant studijų, konsultacijų ir tyrimų. Dabar vėl. Vietoje realių, tikrų Gedimino kalno gelbėjimo darbų, valdžia vis pradeda nuo pradžių, t.y. „Geologai Kultūros ministerijai pasiūlė kalno tyrimų planą. Per dvejus metus jis atsieis apie 120 tūkstančių eurų.” Pinigai švaistomi tyrimams ir imitaciniams gelbėjimo darbams. Jeigu tokiais tempais ir darbais toliau Lietuvos valdžia gelbės Gedimino kalną - jis tikrai sugrius. Nejučia pagalvoji, kur mes einame? Kadangi lietuvių jaunimas emigruoja,  likę lietuvių senjorai išmirs, Gedimino kalnas virs griuvėsiais, atvažiuos imigrantai iš kitų šalių, tai tas Gedimino kalno gelbėjimas gali pasirodyti išties nebereikalingas  ar nevertas įdėto darbo ir lėšų.  Visgi tikiu, kad kol lietuviai čia gyvens- jiems šis simbolis bus reikalingas. Todėl privalome išgelbėti nuo griūties mūsų šalies simbolį, keliantį tautos dvasią, Gedimino kalną. Šioje vietoje lėšų trūkumas negali būti problema. Biudžete pinigų gelbėjimo darbams tikrai galime rasti. Reikia tik noro ir realių pastangų.

Šiandien minime Žalgirio mūšio dieną. Deja, vietoj gražaus datos paminėjimo- toks nuviliantis straipsnis  ir už širdies griebiantis pagalbos šauksmas.

Rodyk draugams