Liepos 6-ąją švenčiame Lietuvos Valstybės dieną, mūsų valstybės simbolinį gimtadienį. Turime ilgaamžę istoriją, kuria galima didžiuotis. Šiandien Lietuvos valstybė, kuri daugelį amžių gynė ir rūpinosi mūsų kraštu, yra atsidūrusi nepalankioje geopolitinių jėgų kovos lauko vietoje. Pasaulio galingųjų geopolitinė kova plečiasi ir jų akys krypsta į Baltijos šalių regioną. Rusija, užgrobusi Krymą ir pajungusį savo įtakai Donbasą, nepasiekė strateginės permainos. Tai tėra laimėtas mūšis, bet jokiu būdu ne paskutiniai nugalėtojo triumfo žingsniai. Jai dabar iškilo būtinybė išlaikyti savo užimtas pozicijas ir apginti pretenzijas į naują pasaulinę tvarką. Tai labai sunkus uždavinys, nes JAV aiškiai rodo, kad ji neužleis savo hegemonijos visuose esminiuose pasaulio reikaluose. Rusijos agresija Ukrainoje ir kitų pasaulio galingųjų, nepatenkintų JAV dominavimu, reakcija į Rusijos ir Vakarų konfliktą neleidžia Vakarų šalims žiūrėti atsainiai į Rusijos mestą iššūkį. Dar daugiau - FIFA vadovybės skandalas ir futbolo federacijos vadovo rinkimai vaizdžiai parodė JAV vadovaujamų Vakarų šalių ir likusio pasaulio priešpriešą. Aišku, Rusija pernelyg tuo negali džiaugtis ir priimti kaip esminius pasaulinius geopolitinius lūžius, tačiau nepasitenkinimo nuotaikas, išreikštas per futbolą, reikia pripažinti, tai parodo. JAV ir jos sąjungininkės nenori ginkluoto konflikto su Rusija, todėl siekia ją izoliuoti ir įtraukti į šaltąjį karą, kurį, turėdamos daug didesnius resursus ir aiškų pranašumą, be abejonės, laimėtų. Manau, jog Prezidentas V.Putinas irgi neturi iliuzijų laimėti šaltąjį karą su Vakarais, todėl nenusiteikęs laukti Europos Sąjungos griūties ar kito kataklizmo, kuris leistų išeiti iš konflikto pakelta galva. Jau dabar galima įžvelgti, kad Kremlius ieško galimybių ir NATO bei Vakarų šalių silpnųjų vietų, kur galėtų pasiekti strateginį proveržį. Lietuvos prezidentė tą supranta , todėl skelbia apie pavojų iš Rusijos ir šaukiasi NATO bei Europos šalių solidarumo galimos agresijos atveju. Žinoma, kartais per daug aštriai ar net pavojingai(galima sulaukti mažo netvirtumo). Tačiau laimėjus Europos ir NATO aiškią paramą, solidarumą ir visiškai tvirtą įsipareigojimą konkrečiais veiksmais ginti agresijos atveju Lietuvą, Rusijos noras bandyti per Lietuvą ir kitas Baltijos šalis daryti strateginį proveržį dingtų. Šis procesas įsibėgėjo ir pakeisti čia jau mažai, ką galima. Norisi Lietuvos politinei vadovybei palinkėti sėkmės, išminties ir sugebėjimo realiai ginti valstybingumą visa apimtimi.
Taip pat bauginamus savo bendrapiliečius noriu padrąsinti, nes rimto karo tikimybė Lietuvos teritorijoje -labai maža, o šalies vadovybei veikiant patikimai, teisingai ir atsargiai, o visuomenei patriotiškai, ramiai ir solidariai - beveik nulinė.
Nuoširdžiai sveikinu savo bendrapiliečius su Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena! Linkiu taikos, solidarumo ir daugiau ramybės, pasitikėjimo.

Rodyk draugams