JAV paskelbė nutraukianti tolesnes derybas su Rusija dėl paliaubų Sirijoje. Paliaubų susitarimas, kuris buvo sudarytas rugsėjo mėnesį, oficialiai žlugo. Šis susitarimas nuo pat pradžių buvo pasmerktas žlugti, nes , kaip paaiškėjo, jis neturėjo galimybių būti įgyvendintas. JAV blefavo ar įsivaizdavo save įtakingesne, negu iš tiesų yra. Po šio fiasko jos autoritetas Artimuosiuose Rytuose pakirstas, nes dar labiau išryškino jos silpnumą ir nepatikimumą. Pastaruosius kelerius metus JAV Artimuosiuose Rytuose blaškosi, sąjungininkų nebrangina, neturi atitinkančios realybę strategijos, kalba žodžiais, kurie neparemti veiksmais ar pagrindu. Ši politika Jungtinėms valstijoms neša katastrofiškas pasekmes: pagadinti santykiai beveik su visomis regiono galiomis. Dabar tokios senos sąjungininkės kaip Saudo Arabija, Turkija, Egiptas į JAV žiūri su abejone. Tenka konstatuoti, jog Jungtinių valstijų galia regione sparčiai byra. O Rusija šią nesėkmę panaudos, kad galėtų dar ryžtingiau ginti savo interesus Sirijoje ir toliau auginti savo galią pasaulyje.
JAV didelių problemų turi ir Europoje, nes susiduria su įtakos Europoje mažėjimu. Proamerikietiškos vyriausybės Europoje sparčiai nyksta. Paskutinis pavyzdys - Estija, kuri visada garsėjo savo proamerikietiškumu . Dabar, po keistų prezidento rinkimų, ji gali tapti šaltesnė JAV ir NATO atžvilgiu, o jos politika panašėti į Lietuvos. Bet tai -neblogiausia JAV. Didesnė problema yra Europos Sąjungos nusigręžimas nuo JAV dominavimo ir vis labiau ryškėjantis noras gerų santykių su Rusija. Vokietijoje kitais metais vyks rinkimai į parlamentą ir jėgos, norinčios gerų santykių su Rusija, gali labai gerai pasirodyti. Tiesa sakant, net pačioje JAV, kandidatas į prezidentus D.Trump pagavo šį arkliuką ir žada amerikiečiams, kad jis ras kalbą su prezidentu V.Putinu. Kaip žinome, Vokietijoje šis gerų santykių su Rusija noras visada buvo didelis, todėl visai realiai galime mąstyti ir apie Vokietijos politikų priešrinkimines keliones į Kremlių.
Rusijos televizijos žinių laidose jau kalbama apie tolesnius santykius tarp pasaulio didžiųjų supervalstybių JAV ir Rusijos ir tai, deja, pamažu tampa ne propaganda, o tarptautinių santykių realybė.

Patiko (0)

Rodyk draugams