Paskutiniai balsavimai Seime dėl naujų mokesčių įvedimo ir įmokų į privačius pensijų fondus sustabdymo parodė didelius nesutarimus valdančiojoje koalicijoje. Kilusi desperacinė populistinių ir nevykusių pasiūlymų banga rodo valdžioje tvyrantį chaosą ir labai prastą valstybės ekonominę situaciją. Be to, padėtį blogina valdančiųjų didelis noras užsiimti viešųjų ryšių akcijomis, prezidentės siekis išlikti populiariai, ko pasėkoje tik didėja politinis ir ekonominis chaosas, auga baimė ir nežinia valstybėje.
    Tokie politikų veiksmai paralyžiuoja protingos politikos galimybes. Šioje situacijoje - sunkiau visuomenei suvokti politines ir ekonomines problemas, jos yra paslepiamos, o socialinės grupės suskaldomos ir supriešinamos. Pavyzdžiui, dabar, kai šalis yra antrosios krizės bangos akivaizdoje, kariauti vertybinį karą ir supriešinti dirbančiuosius su pensininkais, verslininkus su darbuotojais, medikus su pacientais ir t.t. yra absurdiška ir kenkėjiška. Žinoma, gerai, kad partijos prisimena savo ideologiją ir kovoja už savo vertybes, elektoratą, tačiau tai reikia daryti visą laiką ir turėti valstybinį matymą. Tokiame valdžios klaidų, nepadarytų darbų ir asmeninės atsakomybės stokos kontekste nesitiki, kad ši Vyriausybė sugebės patvirtinti atitinkantį būsimus iššūkius biudžetą ir gebės sėkmingai valdyti šalį. Be to, Lietuvos visuomenė apimta baimės, demagogijos ir susipriešinimo. Pagrindinė valdančioji TS-LKD partija visada garsėjo žmonių skaldymu ir supriešinimu, todėl demonstruoti sutelktos lyderystės ji nesugebės. Nustoti griauti valstybę ir pradėti kūrimo darbus TS-LKD viršūnėlė irgi nepradės. Prezidentė daugiau pasižymi aktoriniais sugebėjimais. Jos tandemas su A.Kubiliumi atrodo beviltiškai. Be to, pažvelgus į valdančiųjų veiklą giliau- tai valdančios partijos veikia ne kaip partijos, o labiau veikia kaip politinės- finansinės grupuotės, kurių eiliniai nariai ir valstybės institucijos aptarnauja šias grupuotes. Todėl taip reikiamos pozityvios lyderystės dabartinė Vyriausybė nepajėgi vykdyti. Visuomenės palaikymo, net padoresniems savo darbams, neturi, nes ja visiškai nepasitikima. Nesimato jokių teigiamų šios Vyriausybės darbinių perspektyvų, naudingų šaliai ir jos žmonėms. Dar daugiau- tolesnis šios Vyriausybės darbas gali atnešti neatitaisomų katastrofiškų padarinių.
    Mano nuomone, A.Kubiliaus vadovaujama vyriausybė turi atsistatydinti, kaip nepateisinusi Lietuvos žmonių lūkesčių ir pagilinusi krizę valstybėje.

Patiko (0)

Rodyk draugams