„Nepriimkite nieko asmeniškai, nes priimdami dalykus asmeniškai jūs verčiate save kentėti dėl nieko. Žmonės daug kenčia įvairiais lygiais ir įvairiais laipsniais; mes palaikome vienas kito kančią. Žmonės linkę padėti vienas kitam kentėti.”  Meksikos toltekų išminties meistras  Don Miguel Ruiz

Čia  toltekų išminties mokytojas pateikia puikų pastebėjimą, kad žmonės linkę padėti vienas kitam kentėti. Taigi, žmonės dalinasi ne tik gerais dalykais, bet turi poreikį dalintis ir blogais. Galima pastebėti, kai ne tik vaikai, bet ir suaugę, brandūs žmonės užsigauna dėl smulkmenų, neturinčių žymesnės svarbos jų gyvenime. Pavyzdžiui, kažkas, gyvendamas savo asmeniniame pragare, kažką pasakė nemalonaus, o kitas tai priėmė labai asmeniškai ir dėl to įsižeidė. Galbūt to žmogaus net gerai nepažinodamas, o tik besiremdamas savo prielaidomis, susireikšminusiu ego. Taip padarydami prielaidą, klaidingai suprantame, priimame tai asmeniškai ir galiausiai sukuriame didelę dramą dėl nieko. Galima pasakyti dar daugiau- po visų prielaidų, jas sekančių paskalų, įsižeidimų, nuoskaudų ir kitų realybę iškreipiančių dalykų sunku bendrauti su žmonėmis, su kuriais būtų galima šauniai bendradarbiauti. Pavyzdžiui, atėjo naujas darbuotojas į jūsų kolektyvą,  jis jums pasirodė kvailas ir nekompetetingas, o jūs buvote tą dieną labai blogos nuotaikos ir viską išklojote, ką manote apie jį. Po kurio laiko pasirodė, kad šis darbuotojas yra puikus specialistas, gana protingas žmogus, su kuriuo galėtumėte naudingai abu bendradarbiauti, bet šis žmogus labai ant jūsų įsižeidė ir jaučia didelę nuoskaudą. Jis tada, ką nors padaro ar pasako, kas jums labai  nepatinka ir užsisuka ratas. Taigi neverta skubėti teisti ir nereikia skubėti įsižeisti.

Kai kurių darbų negalėtume net dirbti, jei esame pernelyg sureikšminę, priklausomi nuo kitų nuomonės.  Tai labai gerai matosi politikoje. Kiek visko prikalbama ant politikų! Jei jie viską priimtų asmeniškai, tai jie nešiotų nepakeliamą nuoskaudų, įžeidimų, neteisingų išankstinių nuostatų ir kaltinimų naštą, dėl kurių negalėtų dirbti valstybei ir jos žmonėms . Taip pat labai blogai, kai visiškai nepaisoma kitų nuomonės, kas taipogi atitolina nuo realybės. Todėl manau, kad teisingus, objektyvius ir svarbius dalykus reikia priimti asmeniškai. Pavyzdžiui, merginai labai patinka nauja suknelė, bet draugė pasakė, kad ji yra jai per stora. Mergina tą priėmė labai subjektyviai ir asmeniškai skaudžiai, todėl labai kenčia. Vietoj to, kad  ėmusis priemonių sublogti ar apdairiai atsižvelgusi į pastabą pasirinkti kitą rūbą ir aplinkiniams pasirodyti gerai.

Reikia turėti savo nuomonę, nepriimti visko asmeniškai, nes dažnai tai tebūna kitų žmonių pavydas, pyktis, interesų nesutapimas ar noras pasidalinti savo kančia. Bet į teisingus, realius, objektyvius ir svarbius dalykus būtina atsižvelgti. Tokią kritiką panaudokite tobulėjimui, tai gali būti net naudingas dalykas. Juk nuo realybės ir tiesos nepabėgsime. Pavyzdžiui, jei draugė išgirtų merginą su nauja suknele, patvirtintų, kad ji puikiai tinka- juk nuo to vaizdas aplinkiniams nebūtų geresnis. Dar daugiau- nuo to tik blogiau, nes mergina nepadarys reikalingų išvadų, ko pasekoje jos įvaizdis aplinkinių akyse pablogės. Labai svarbu turėti realybės pagrindą, tada paskalos, įžeidimai ir kiti mums siunčiami neigiami dalykai atrodys kitaip, o aplinkybės, daiktai, žmonės neprimetinės mums savo  vertės. Tuomet tuos žmones, kurie gyvena asmeniniame pragare, paliksite su jų kančia nesistengdamiesi su jais ginčytis ar kerštauti, nes neverta priimti asmeniškai jų emocinių nuodų. Priėmus viską asmeniškai- užpuolikas primeta negatyvą, neigiamas nuostatas, savo pasaulio vaizdą ir taip pasmerkiame save kančiai. Pasaulis pasirodo labai bjaurus, atitrūkstame nuo realybės.

„Kai negerbi savęs, daiktai suteikia vertę tau. Kai gerbi save,  tu daiktams suteiki vertę.”     šių dienų pasaulinio masto dvasinis lyderis  Šri Šri Ravi Šankar

Patiko (0)

Rodyk draugams