„Tik ta širdis gali kalbėti ar girdėti, kuri yra autentiška” šių dienų pasaulinio masto dvasinis lyderis Šri Šri Ravi Šankar
Savo žmogiškuose santykiuose dažnai pamirštame, kad tikra meilė duota laisva valia be jokios prievartos. Kiekvienas iš mūsų instinktyviai siekiame patirti meilę, nes tokia mūsų prigimtis. Deja, žmonės ne tik ieško, meilinasi, mėgina užsitarnauti ar kitaip gauti meilės, bet kartais bando net priversti kitus žmones juos mylėti, nes kitaip bijo negauti meilės, kurios trokšta, arba prarasti jau turimą. Deda milžiniškas fizines ir emocines pastangas gauti meilės, kuri ir taip yra kiekviename iš jų.
Verta priminti, kad joks ponas ar imperatorius dar nėra per prievartą privertęs mylėti savo vergo, baudžiauninko, tarno ar kalinio. Nes mylėti neįmanoma priversti. Meilė yra arba jos nėra. Net pats žmogus negali savęs prisiversti mylėti kitą žmogų. Jei taip atsitinka dėl naudos, intereso, poreikio, tai vistiek ta meilė- netikra. Ji tampa saviapgaule. Kadangi meilė laisva. Ji gali netikėtai ateiti ir netikėtai išeiti. Ji gali pasilikti ilgam laikui. Ji nėra pagal užsakymą ir norus. Meilei reikia laisvės, pagarbos, autentiškumo, nes kitaip širdys nesikalbės. Sėkmingai galima priversti ar prisiversti laikytis įstatymų, reguliuoti elgesį, atlikti darbą ir pan., bet ne mylėti. Dar daugiau- tikra meilė nepakenčia prievartos. Ji yra duodanti, dovanojanti ir skleidžianti gėrį.
Kovo 8-osios proga kiekvienai savo skaitytojai norėčiau padovanoti po štai tokį rožės žiedelį:

Patiko (0)

Rodyk draugams