Galite patys susikurti sau rojų ar pragarą

„Kokios tavo kasdienės mintys, tokia ir tavo siela, nes mintys atspindi sielą”
Filosofas, imperatorius Markas Aurelijus

Kai žmonijos šventrasčiai rašo apie rojų ir pragarą dažniausiai žmonės tai supranta kaip apie vietą, kur sielos atsiduria po mirties. Kunigai, šventikai tokį vienpusišką požiūrį palaiko ir aktyviai skleidžia dėl tvarkos čia, žemėje, nes tai suteikia žmogui motyvacijos būti geram ir palengvina kančias būsimo rojaus viltimi. Tame nematau nieko blogo ir apskritai tai- teisinga. Tik verta pasakyti, kad pragarą ir rojų mes galime susikurti ne tik po mirties, bet ir gyvendami žemėje. Nereikia laukti mirties, kad pamatytum pragarą ar rojų. Pavyzdžiui, tave nervina žmonės, kainos, šeimos nariai , lietus ar miglotas dangus ir aplamai tave viskas nervina ir pykina, tu bijai ateities, graužiesi dėl praeities, tau ne miela gyventi ir viskas kelia pasibjaurėjimą ir prastą savijautą, tai galiu pasakyti- tu esi jau pragare. Jei tu jautiesi mylintis ir mylimas, esi džiaugsme, laimėje, mąstai pozityviais modeliais ir tau labai miela gyventi - tu esi rojuje. Taigi, jūs patys galite bet kurią akimirką susikurti sau rojų ar pragarą. Viskas, kam skiriame savo dėmesį ir kuo tikime, tampa mūsų gyvenimo patirtimi.
Sunku valdyti savo minčių srautus, bet dar sunkiau valdyti išorinį pasaulį. Kai visiškai nevaldai savęs, tai valdyti išorę tampa neįmanoma. Todėl rojaus ar Dievo karalystės verčiau ieškoti savyje, nes jei rojaus nėra viduje, išoriniame pasaulyje jo tikrai nerasite. Lavinkite protą, siekite išminties, nes be to nebus tikro šventumo, gerumo, dieviškumo. Kurkite gražias mintis - ir tada pastebėsite Visatos grožį.
Kartais gyvenimo srovės spaudimas ar karma natūraliai atneša daug negatyvo ir blogio. Žinoma, tada pirma tenka spręsti iškilusias problemas. Bet net atsidūrus galinguose likimo gniaužtuose neverta kristi į pragarą ir užsidaryti tame nejudrių, negatyvių minčių rate. Juk gyvenimas- dovana, todėl turime jį išpakuoti! Pakilimai ir nusileidimai žmogaus gyvenime primena širdies plakimo kreivę, kuri rodo, jog jis- gyvas. Jei esi labai blogos nuotaikos, pagalvok, kad jei numirsi, nebus ir to.

„Mintys tiesiog iškyla- o tu renkiesi, veikti pagal jas arba ne. Būtent tai suteikia sąmoningumas. Jeigu nesi sąmoningas, paprasčiausiai veiki pagal stipriausią impulsą arba stipriausią mintį”     šių dienų pasaulinio masto dvasinis lyderis Šri Šri Ravi Šankar

Rodyk draugams

Už Gedimino kalną atsakingi pareigūnai privalo būti nubausti

Valstybės institucijoms nesutariant, kaip ir ką daryti bei kas turėtų tvarkyti Gedimino kalną,pastarojo būklė darosi katastrofiška ir gresia pilies griūtimi. Žiniasklaidai ir visuomenei dėl to reiškiant pasipiktinimą valdžia bando vaizduoti jautrumą šiuo klausimu, bet lendantys aplaidumo ir pareigų neatlikimo faktai tiesiog šokiruoja. Pasirodo, kad už skiriamą nedidelį finansavimą nieko gero nepadaroma, o jei padaroma, tai ne tie darbai arba jie neturi esminės reikšmės kalno būklei. Sunku suvokti, jog darbus vykdoma be reikiamos dokumentacijos (projekto ir t.t.), be visapusiško kalno problemos ištyrimo (atliekama tik fragmentiškai) ir apskritai viskas tik imituojama, kad išleisti lėšas, skirtas kalno tvarkymui. Dabar gana ramiai ir atvirai viešai pareiškiama, kad dėl to nėra atsakingų asmenų, nes nėra parašų, dokumentų ir teisingai priskirtos institucijos Gedimino kalno tvarkymui. Padėtis toliau negerėja, nes prasidėjo tąsimasis, kas toliau turi tvarkyti Gedimino kalną.
Manau, kad už pareigos tvarkyti Gedimino pilies kalną neatlikimą atsakingi pareigūnai privalo būti, nedelsiant, labai griežtai nubausti, teisėsaugos institucijos privalo atlikti tyrimus dėl lėšų panaudojimo, atsakingus už Gedimino kalną valstybės tarnautojus dangstę ir rėmę labai aukšti politikai ir valdininkai privalo būti išaiškinti ir nubausti. Reikia tučtuojau paskirti naujus žmonės, kurie būtų pajėgūs nedelsiant imtis reikiamų veiksmų Gedimino kalno išsaugojimui.
Būtina atkreipti dėmesį ir pažymėti, kad, esant tokiai sumaišties situacijai, iniciatyvos privalo imtis prezidentė. Dabar tik jos tiesioginis įsikišimas ir subūrimas bendram darbui būtų pats veiksmingiausias ir greičiausias variantas išgelbėti Gedimino kalną. Visgi Gedimino pilis yra ne tik sostinės Vilniaus, bet ir visos Lietuvos simbolis, todėl tai yra prezidentinio lygio klausimas ir net moralinė pareiga.
Tuo pačiu noriu padėkoti žurnalistams, visuomenininkams, politikams ir paprastiems žmonėms, kurie nuoširdžiai rūpinasi Gedimino kalno būkle. Toks lietuvių neabejingumas džiugina, nes rodo, kad Lietuva yra gyva.

Rodyk draugams