Nors Gedimino kalnas toliau greitėjančiai griūva, bet valdžia reikiamo dėmesio ir lėšų neskiria.

Pastaruoju metu Lietuvoje lijo ir laikėsi blogi orai, todėl rimtai netvarkomas Gedimino kalnas toliau slenka ir jau pradėjo griauti prie jo esančias sienas. Taip pat įtrūkimai atsirado kitoje Gedimino pilies kalno šlaito pusėje. (Galite pasižiūrėti http://www.alfa.lt/straipsnis/50090033/gedimino-kalnas-nesiliauja-slinkti-nuosliauza-sudraske-tenta-apgriauta-siena ). Šia tema skandalą bandė kelti visuomenininkai, žiniasklaidos dalis, pats rašiau, bet paaiškėjo, kad „Iki šiol nėra nuspręsta, kada bus imtasi kalno tvirtinimo ir tvarkymo datų, specialistai tik pateikė savo pasiūlymus įvairioms komisijoms.”.

Pagarba kovojantiems už Gedimino kalną visuomenininkams, žiniasklaidos daliai ir kitiems neabejingiems šalies piliečiams, kuriems rūpi valstybės simboliai. Deja, politikai- labai abejingi. Per rinkimus žada pasirūpinti rinkėjais ir valstybe, bet Gedimino pilies kalnas griūva. Visiškai neskiriama deramo dėmesio ir lėšų! Rūpinasi tik savo interesais ir gerove. Tam valstybės iždo ir ES fondų lėšų užtenka! Tenka su giliu apgailestavimu pabrėžti, jog nei viena partija neskiria deramo dėmesio šiai problemai. Aš nesuprantu, kas gali būti šiems „valstybininkams” svarbiau už valstybę ir ją reprezentuojančius simbolius. Visiškas pareigų neatlikimas! Kadangi nueinanti valdžia, opozicija ir dabartiniai rinkimų laimėtojai nesusirūpino Gedimino kalno katastrofine būkle, tai taip nauji valdantieji pasirūpins ir rinkėjais…Kažkokia apatija ir beviltiškumas valstybės atžvilgiu.

Rodyk draugams

Kviečiu nueiti į rinkimų apylinkę ir pareikšti valdžiai protestą

Sekmadienį vyks Seimo rinkimai. Nors rinkimai kaskart sukelia abejonių dėl teisingo balsų skaičiavimo, bet šis įvykis vis dar svarbus valstybės gyvenime. Padėtis yra bloga, mes vis labiau atsiliekame nuo kaimynų, už kuriuos nesenai gyvenome geriau, ir pradedame lyginti save su vis blogiau gyvenančiomis šalimis. Dabartinė valdančioji klasė politikoje jau 26 metus. Didžioji šalies turto dalis sutelkta saujelės žmonių rankose, o dauguma kitų maldauja galimybių ir plėtros. Šalies politikai ir partijos parsidavinėja. Neteisybės jausmas, jog įdėtos pastangos bus įvertintos skirtingai, išsklaido bet kokius planus ir svajones gyventi ar sugrįžti į Lietuvą. Taip nutiko, nes politikai per rinkimus kaskart pasinaudodavo jumis ir nugvelbdavo jūsų balsus. Jie jums daug žadėjo, bet nieko nedavė perspektyvaus ir gero. Nedžiugina ir ateities perspektyvos, nes visos partijos valdomos saujelės žmonių. Įvairovė - tik iliuzija. Nepriklausomi, sąžiningi, gabūs, valstybiškai mąstantys kandidatai neturi galimybių, nes viską valdo valdžią turintys įvairių galingų slaptų draugijų, religinių sektų, feministinių ir homoseksualų organizacijų elitas. Jei tu jiems nepriklausai- tu esi niekas. Dėl to rinktis, kurią nors partiją yra beprasmiška, nes valdžia vistiek liks jų rankose. Šiai dienai nėra rimtos partijos, kuriai jie neturi įtakos.
Jums patinka tokia padėtis? Rinkis partiją ir balsuok už jų kandidatus. Norite inicijuoti pokyčius? Būtinai ateik ir sugadink biuletenį! Nes kito kelio apatijos ir abejingumo atmosferoje supurtyti sistemą šiandiena nematau. Tai pirmas žingsnis, kuri turite padaryti, norėdami šviesios Lietuvos. Rinkėjai, kurie neateis į rinkimus, parodys tik savo abejingumą, kantrumą, nuolankumą. Kadangi neaktyvūs rinkėjai plaukia pasroviui, jie valdžiai nepavojingi. Pavojingi tik tie, kurie netingi nueiti į rinkimų apylinkę ir pareikšti protestą. Dar daugiau - tai ženklas valdžiai, kad tokie piliečiai nepatingės nueiti prie Seimo. Tenka pastebėti, jog valdžia prieš šiuos rinkimus gana stipriai nervavo rinkėjus, matyt, tikėdamasi, jog maištaujantys rinkėjai neateis ir tokiu būdu nepareikš savo protesto.Jiems pakanka savo elektorato, jog eilinį sykį rinkimų pagalba įtvirtintų savo valdžią. Todėl nebūk abejingas ir pareikšk savo nuomonę!

Pagarbiai
Mindaugas Pliauga
www.totas.lt

Rodyk draugams

Ar JAV viešpatavimas pasaulio politikoje baigiasi?

JAV paskelbė nutraukianti tolesnes derybas su Rusija dėl paliaubų Sirijoje. Paliaubų susitarimas, kuris buvo sudarytas rugsėjo mėnesį, oficialiai žlugo. Šis susitarimas nuo pat pradžių buvo pasmerktas žlugti, nes , kaip paaiškėjo, jis neturėjo galimybių būti įgyvendintas. JAV blefavo ar įsivaizdavo save įtakingesne, negu iš tiesų yra. Po šio fiasko jos autoritetas Artimuosiuose Rytuose pakirstas, nes dar labiau išryškino jos silpnumą ir nepatikimumą. Pastaruosius kelerius metus JAV Artimuosiuose Rytuose blaškosi, sąjungininkų nebrangina, neturi atitinkančios realybę strategijos, kalba žodžiais, kurie neparemti veiksmais ar pagrindu. Ši politika Jungtinėms valstijoms neša katastrofiškas pasekmes: pagadinti santykiai beveik su visomis regiono galiomis. Dabar tokios senos sąjungininkės kaip Saudo Arabija, Turkija, Egiptas į JAV žiūri su abejone. Tenka konstatuoti, jog Jungtinių valstijų galia regione sparčiai byra. O Rusija šią nesėkmę panaudos, kad galėtų dar ryžtingiau ginti savo interesus Sirijoje ir toliau auginti savo galią pasaulyje.
JAV didelių problemų turi ir Europoje, nes susiduria su įtakos Europoje mažėjimu. Proamerikietiškos vyriausybės Europoje sparčiai nyksta. Paskutinis pavyzdys - Estija, kuri visada garsėjo savo proamerikietiškumu . Dabar, po keistų prezidento rinkimų, ji gali tapti šaltesnė JAV ir NATO atžvilgiu, o jos politika panašėti į Lietuvos. Bet tai -neblogiausia JAV. Didesnė problema yra Europos Sąjungos nusigręžimas nuo JAV dominavimo ir vis labiau ryškėjantis noras gerų santykių su Rusija. Vokietijoje kitais metais vyks rinkimai į parlamentą ir jėgos, norinčios gerų santykių su Rusija, gali labai gerai pasirodyti. Tiesa sakant, net pačioje JAV, kandidatas į prezidentus D.Trump pagavo šį arkliuką ir žada amerikiečiams, kad jis ras kalbą su prezidentu V.Putinu. Kaip žinome, Vokietijoje šis gerų santykių su Rusija noras visada buvo didelis, todėl visai realiai galime mąstyti ir apie Vokietijos politikų priešrinkimines keliones į Kremlių.
Rusijos televizijos žinių laidose jau kalbama apie tolesnius santykius tarp pasaulio didžiųjų supervalstybių JAV ir Rusijos ir tai, deja, pamažu tampa ne propaganda, o tarptautinių santykių realybė.

Rodyk draugams