Po puikių teisėsaugos antikorupcinių veiksmų kilęs Liberalų sąjūdžio korupcijos skandalas, dabar partinės sistemos bandomas slopinti bei lokalizuoti korupciją tik ties E.Masiuliu, kurį galbūt irgi galima pateisinti (stengėsi dėl partijos ir pan. ir t.t.). Todėl geros A.Guogos idėjos buvo sutryptos ir išjuoktos, o visuomenę bandoma išsklaidyti po įvairiausias versijas ir apmąstymus, kur galiausiai kalta bus STT ir intrigas rezganti prezidentė.
Manau, didelė klaida buvo R.Šimašių paskirti laikinuoju Liberalų sąjūdžio partijos pirmininku, nes kaip aiškėja žiniasklaidoje pasirodžiusioje informacijoje jis yra tiesiogiai ar netiesiogiai susijęs su E.Masiulio galimai korupcinė veikla ir galimu koncerno MG Baltic nusikalstamu protegavimu. Šiuo atveju Liberalų sąjūdį valdanti kompanija pasielgė itin įžūliai, nes nori įžūliai stabdyti STT korupcinį tyrimą ir priversti visą Lietuvos partinę sistemą šią politinę- finansinę grupuotę ginti. Norima visą šį skandalą pavaizduoti kaip išpuolį prieš demokratiją ir partinę sistemą apskritai. Juk R.Šimašius galimai bet kada gali tapti įtariamasis šioje STT byloje, todėl jo paskyrimas ir kalbėjimas apie Liberalų sąjūdžio skaidrumą, kėlimą dar skaidresnės kartelės partijai ir jos vadovams gali visiškai subliūkšti ir parodyti, jog partijos nesugeba ar visiškai nenori į vadovybę rinkti skaidrių žmonių. Toks politinės- finansinės grupuotės blefavimas, matyt, yra pagrįstas (galbūt, yra rasta MG Baltic juodoji buhalterija ar pavieniai duomenys visų partijų, kurioms mokėti kyšiai), nes partijų vadovai gana supratingai tyli, diplomatiškai kalba ar kaitalioja nuomones (pvz., konservatoriai dėl A.Guogos) ir beveik nesinaudoja šiuo skandalu savo reitingams kelti. Net atrodo, kad jei ne visuomenės nuomonė ir emocinis spaudimas, tai jie smerktų STT veiksmus bei kalbėtų visiškai kitaip.
Tikiuosi STT ir visa teisėsauga nebus sustabdyta korumpuotų politikų ir atliks reikiamus procesinius veiksmus iki galo ir teisėtai. Šis skandalas turi tapti pamoka ir partijų bei visos politinės sistemos apsivalymo pradžia ir pavyzdžiu. Tik tada visuomenė galės patikėti partijomis, politiniu elitu ir atsiras viltis atsikratyti užsienio galios įvairiai skatinamos ir valdomos Lietuvos elito korupcinės sistemos.

Rodyk draugams