Europą kamuojanti pabėgėlių krizė gilėja ne tik dėl augančio migrantų skaičiaus, bet ir dėl Europos Sąjungos vadovų klaidingos retorikos, bląškymosi ir ne priežasčių, o pasekmių sprendimo visoms ES šalims primetimo. Maloniai nustebino prezidentės D.Grybauskaitės retorika, kuri pripažino ES vadovų klaidas, sprendžiant pabėgėlių krizę, bei pasiūlė pradėti nuo priežasčių ir esminių problemų sprendimų. Norisi tikėti, jog prezidentė laikysis konstruktyvios laikysenos ir darbų, kurių ateityje labai reikės, kai į Lietuvą atvyks pabėgėliai. Lietuva privalo turėti savo valstybinę poziciją pabėgėlių atžvilgiu ir paisyti savo piliečių nuomonės, tačiau negali būti nesolidari ar net draskyti akis ES ir kenčiančių nuo pabėgėlių antplūdžio šalių vadovams. Egoistiniam politikavimui ir siauraprotiškam populizmui negali atsirasti vietos politiniuose sluoksniuose, kai Lietuvai labai rimtai gresia jau net ne viena išorinė grėsmė.
Suprantu absoliučios daugumos Lietuvos žmonių argumentus, požiūrį ir susidariusią nuomonę dėl pabėgėlių priėmimo į Lietuvą ir jų planuojamą orų išlaikymą. Tenka pripažinti, kad tame tiesos yra labai daug. Žmonės turi kuo piktintis. Tačiau pabėgėliams irgi turime padėti. Juk gyvūnus stengiamės išsaugoti ir giname jų teisę į gyvenimą visoje planetoje! O žmonėms nenorime padėti…Žinoma jų pradinės apgyvendinimo sąlygos ir valstybės rūpestis negali būti geresnis , negu vietinių, tačiau būdų jiems padėti -turime rasti. Be to, reikėtų žvelgti į šią pabėgėlių problemą globaliau, ne taip provincialiai, ir ieškoti, siūlyti, pritarti sprendimams, kurie stabdytų iš išorės ir suvaldytų ES valstybių viduje migrantų srautus. Kad ir kaip nepatinka, negalime išsišokti. Turime diplomatiškai ginti savo valstybės interesus. Tuo labiau, kai migrantų srautai iš Rytinių valstybių gali pasukti per Lietuvą į Švediją ir kitas turtingesnes šalis.
Vengrija uždarė savo sieną su Serbija ir migrantų srautai pajudėjo į Vakarus, į Kroatiją. Ši šalis taipogi uždarinėja sienas ir reikalauja iš Serbijos migrantų srautus kreipti į Rytus. Tai nerimą kelianti tendencija, nes pasirinkta šios krypties eiga bus tik laiko klausimas, kada pabėgėlių srautai pasirodys Lietuvoje, kurioje sienos su Baltarusija nepakankamai apsaugotos, o santykiai su Rytų kaimynais - prasti. Kas padės Lietuvai tvarkytis su migrantų srautais?? Ar tie, kurie dabar aršiai priešinasi mažam kiekiui pabėgėlių apgyvendinimui Lietuvoje, nepakeis pozicijos?

Rodyk draugams