Naujametinis sveikinimas

Brangūs skaitytojai ir visi pasaulio žmonės,

 

    Sveikinu Jus su artėjančiais Naujaisiais metais! Tegu 2012 metai atneša daugiau šilumos ir vilties, kad suminkštėtų mūsų širdys ir visada atrastume šviesius kelius. Tikėkimės, Naujieji bus šviesesni metai, kurie leis labiau pasitikėti vieni kitais ir susitelkti vienybei. Tik susitelkus atsiranda darbai, vedantys svajonės ir troškimų išsipildymo link. Juk vieningos, vilties ir meilės kupinos širdys visada geriau apsigins nuo negandų.

   Linkiu daugiau šviesių minčių ir geranoriškumo žmonėms, esantiems šalia.

Viltingų Naujųjų metų Jums, mielieji.

Jūsų- Mindaugas Pliauga

Rodyk draugams

Kalėdinis laiškas 2011 (Iš liūdesio į džiaugsmą)

„VIEŠPATIES žodis mano viešpačiui:
„Sėskis mano dešinėje,
kol padėsiu tavo priešus tau po kojomis”.
VIEŠPATS išplės tavo galybės skeptrą iš Ziono:
„Valdyk tave supančius priešus!”
Tu buvai karališkai orus nuo savo gimimo dienos,
šventoji garbė lydėjo nuo įsčių,
nuo tavo jaunystės aušros.” Ps 110, 1-3

    Kalėdos turi labai senas šaknis. Nuo labai senų laikų pagonys kalėdiniu laikotarpiu šventė saulės sugrįžimo šventę. Romos imperijoje (dar Jėzui gyvam esant) iš Persijos pradėjo plisti Mitros kultas. Šis kultas labai išpopuliarėjo (ypatingai tarp kareivių, pirklių) ir Romos imperatorius Aurelianas 274 m. šventę įteisino - Gruodžio 25 d. (Mitros gimimo dieną)paskelbė nedarbo diena. Tik po kelių šimtmečių po Viešpaties Jėzaus mirties pradėta nustatinėti Jo gimimo datą. Kadangi tiksli Jo gimimo diena nebuvo žinoma, krikščionybei įsigalėjus, Kalėdas imta minėti kaip Jėzaus gimimo šventę. Šiandieniniame vakarietiškos liberaliosios demokratijos pasaulyje Kalėdos tapo labiau ekonomiškai svarbia švente, susieta su dovanomis ir dovanojimu (Kalėdų senelis ir t.t.).
    Šiandieninių Kalėdų šventimas puikiai iliustruoja, kaip modernusis žmogus ieško džiaugsmo. Jis ieško džiaugsmo išoriniuose dalykuose (daiktuose ar malonumuose)ir yra visiškai priklausomas nuo išorinių sąlygų, sukuriančių džiaugsmo iliuziją. Ši džiaugsmo iliuzija yra trumpalaikė, nes sekant mada ir vartojimu norime naujų daiktų ir malonumų, kurie vėl skatina atsirasti kitiems norams turtų ir malonumų. Niekada nepasitenkinama, nes dvasioje- tuštuma. Budizme tai - kančias sukeliantys malonumai. Nors po kiekvieno malonumo ateina liūdesys, tačiau vis tiek išlieka viltis apie kažkokį nepaprastą malonumą ar daiktą, kuris suteiks džiaugsmo ir išspręs problemas. Taip visą laiką įsivaizduojame ir svajojame. Naktį toks žmogus sapnuoja nakties sapnus, dieną - dienos sapnus. Vėl sudužusios iliuzijos ir liūdesys. Liūdesys slegia ir jaučiatės nelaimingiausi pasaulyje. Tokiu metu rekomenduoju pasistengti blaiviau pažvelgti į situaciją. Pavyzdžiui: apsidairykite savo aplinkoje, tarp savo pažįstamų ir tikrai atrasite žmonių, kurie turi mažiau ar neturi tokio dalyko, ko jūs norite turėti, tačiau išsiverčia ir gyvena laimingiau bei labiau džiaugiasi gyvenimu. Toks požiūris geriau padeda įvertinti problemas ir gali parodyti išėjimą iš tamsos, atrasti dvasingumą. Juk dvasingumas yra kasdieninio gyvenimo esmė, tikrasis dvasingumas- išsivadavimas iš gyvenimiškų ir religinių paklydimų. Be to, verta prisiminti, kad negauti to, ko norisi, kartais yra į gerą.
    Atpraskite dėl visko ir visada jaudintis, susirūpinkite tik tuomet, kai to iš tiesų reikia. Suprantu, kad teigiamą emociją daug sunkiau išlaikyti negu neigiamą, nes žmonijos evoliucijoje neigiamos emocijos biologiškai buvo svarbesnės išgyvenimui lyginant su teigiamomis emocijomis. Neigiama emocija - tai pavojaus, grėsmės signalas, kuris leidžia kur kas efektyviau išsaugoti gyvybę, įveikti staigius sunkumus ir netektis. Pavojaus signalas turi veikti, kol atsiradęs pavojus nebus pašalintas. Teigiamos emocijos nėra tam skirtos, todėl prie jų greitai priprantama. Dėl to žmoguje užsistovi tik neigiamos emocijos.
    Šiandieniniame, kitaip negu senovėje, pasaulyje neigiamos emocijos labiau užsistovi dėl neadekvataus pavojaus, netekties, sunkumų įvertinimo. Dažnai išgyvename neigiamas emocijas dėl daikto, žmogaus, malonumo, kurio mums nelabai reikia ar visai nereikia. Dėl menkniekių ėdate savo gyvenimą ir mirsite nepajautę tikro gyvenimo džiaugsmo ir grožio. Todėl būtina savyje atrasti džiaugsmą ir šviesių minčių, kurios dovanoja pozityvią gyvenimo perspektyvą. Tai gali būti ilgas augimo ir mokymosi procesas. Nesijaudinkite. Rezultatai ateis.
    Kalėdinį laišką užbaigiu citata iš Biblijos:
„Koks nuostabus yra tavo gerumas,
sukauptas tiems,
kurie tavęs pagarbiai bijo,
ir teikiamas tiems,
kurie ieško tavo užuovėjos,
visiems žmonėms matant!
Savo Artumo užuovėjoje juos paslepi
nuo žmonių kėslų,
apsaugai juos savo pastogėje
nuo priekabių liežuvių.
Tebūna pašlovintas VIEŠPATS,
nes jis buvo man nuostabiai ištikimas -
įtvirtintas miestas.
Patirdamas nerimą, maniau:
„Esu išvaromas toli nuo tavo Artumo”.
Bet tu išgirdai mano maldavimą,
kai šaukiausi tavo pagalbos.” Ps 31, 20-23

 
Džiaugsmingų šv.Kalėdų!

Rodyk draugams

A.Kubiliaus vyriausybė turi atsistatydinti, nes tolesnis jos darbas gali atnešti katastrofiškų padarinių

    Paskutiniai balsavimai Seime dėl naujų mokesčių įvedimo ir įmokų į privačius pensijų fondus sustabdymo parodė didelius nesutarimus valdančiojoje koalicijoje. Kilusi desperacinė populistinių ir nevykusių pasiūlymų banga rodo valdžioje tvyrantį chaosą ir labai prastą valstybės ekonominę situaciją. Be to, padėtį blogina valdančiųjų didelis noras užsiimti viešųjų ryšių akcijomis, prezidentės siekis išlikti populiariai, ko pasėkoje tik didėja politinis ir ekonominis chaosas, auga baimė ir nežinia valstybėje.
    Tokie politikų veiksmai paralyžiuoja protingos politikos galimybes. Šioje situacijoje - sunkiau visuomenei suvokti politines ir ekonomines problemas, jos yra paslepiamos, o socialinės grupės suskaldomos ir supriešinamos. Pavyzdžiui, dabar, kai šalis yra antrosios krizės bangos akivaizdoje, kariauti vertybinį karą ir supriešinti dirbančiuosius su pensininkais, verslininkus su darbuotojais, medikus su pacientais ir t.t. yra absurdiška ir kenkėjiška. Žinoma, gerai, kad partijos prisimena savo ideologiją ir kovoja už savo vertybes, elektoratą, tačiau tai reikia daryti visą laiką ir turėti valstybinį matymą. Tokiame valdžios klaidų, nepadarytų darbų ir asmeninės atsakomybės stokos kontekste nesitiki, kad ši Vyriausybė sugebės patvirtinti atitinkantį būsimus iššūkius biudžetą ir gebės sėkmingai valdyti šalį. Be to, Lietuvos visuomenė apimta baimės, demagogijos ir susipriešinimo. Pagrindinė valdančioji TS-LKD partija visada garsėjo žmonių skaldymu ir supriešinimu, todėl demonstruoti sutelktos lyderystės ji nesugebės. Nustoti griauti valstybę ir pradėti kūrimo darbus TS-LKD viršūnėlė irgi nepradės. Prezidentė daugiau pasižymi aktoriniais sugebėjimais. Jos tandemas su A.Kubiliumi atrodo beviltiškai. Be to, pažvelgus į valdančiųjų veiklą giliau- tai valdančios partijos veikia ne kaip partijos, o labiau veikia kaip politinės- finansinės grupuotės, kurių eiliniai nariai ir valstybės institucijos aptarnauja šias grupuotes. Todėl taip reikiamos pozityvios lyderystės dabartinė Vyriausybė nepajėgi vykdyti. Visuomenės palaikymo, net padoresniems savo darbams, neturi, nes ja visiškai nepasitikima. Nesimato jokių teigiamų šios Vyriausybės darbinių perspektyvų, naudingų šaliai ir jos žmonėms. Dar daugiau- tolesnis šios Vyriausybės darbas gali atnešti neatitaisomų katastrofiškų padarinių.
    Mano nuomone, A.Kubiliaus vadovaujama vyriausybė turi atsistatydinti, kaip nepateisinusi Lietuvos žmonių lūkesčių ir pagilinusi krizę valstybėje.

Rodyk draugams

Kreivų veidrodžių karalystėje – noras sudaužyti kreivus veidrodžius (VI)

    Tamsiųjų jėgų valdomoje kreivų veidrodžių karalystėje šviesesniems gyventi buvo sunku: gerieji gyventojai daug kentėjo, vargino prastas ir neteisingas karalystės valdymas, nebuvo tarpusavio sutarimo, nes dominavo visiškas egoizmas ir tamsa. Nors karalystės padėtis atrodė beviltiška, tačiau šviesusis kunigaikštis matė nuostabią išeitį. Jam patiko karalystės gyventojai, net ir tie, kurie dar buvo nesupratę tamsiųjų jėgų melų ir neperpratę jų propagandos. Gyventojai buvo perspektyvūs, linkę galvoti, patiko jų ištvermė. Gražias karalystės ateities viltis žadino dalyje gyventojų ateinantis supratimas ir laibai giliai viduje sužadintas ir jau augantis dvasinis stiprumas siekti šviesios karalystės, kurioje tamsos valdžia būtų sunaikinta. Šie žmonės pamatė ir atpažino tikrąją šviesą . Šviesusis kunigaikštis matė, kaip gyventojų kančia išlavina supratimą, todėl stiprėjančios šviesiosios jėgos džiaugėsi mylinčių Šviesą ir mąstančių žmonių gausėjimu. Atsiradęs supratimas visada būna transformacijos išdava, viskas pradeda keistis ir atsiranda aiškumas, nes supratimas reikalauja pastangų, supratimas yra savotiška revoliucija. Nepaisant to, bendras kreivų veidrodžių karalystės vaizdas buvo gudus ir tamsus, nes dauguma karalystės gyventojų netikėjo Šviesa. Jie netikėjo niekuo ar netgi toliau tikėjo tamsiųjų jėgų kunigaikščių ir juodųjų magų sugalvota, valdoma ir vairuojama puikia propaganda, jų atstovų gražiais pažadais ir melais, o šviesiai atrodančios tamsiosios karalienės vaidinimai juos galutinai nublokšdavo į tamsiųjų jėgų pusę. Karalystę apgaubė tamsioji suirutė.
    Šviesusis kunigaikštis kovodamas su tamsiosiomis jėgomis neverkšleno dėl natūralių praradimų kovoje, o tiesiog kovojo. Jis neturėjo kur trauktis ir šis supratimas labai padėjo atlaikyti gigantišką tamsiųjų jėgų puolimą. Bet svarbiausia- kad jis beveik iškarto sugebėjo pastebėti anapus žmonių išraiškų juoduosius magus ir kunigaikščius bei blogus jų kėslus. Be to, tamsiųjų jėgų apsuptyje šviesusis kunigaikštis ne tik jautė ir patyrė darbais žvėriškai galingą jėgą, bet ir sugebėjo pajusti ( suprasti) stiprias ir profesionalias politines rankas su aiškiais juodais dvasiniais elementais. Žinoma, tokioje blogio apsuptyje skausmas, išdavystės, kančia yra neišvengiami. Vienatvė ir kova su tamsa jį darė stiprų. Tačiau tamsos valdžios įveikti vienas negalėjo, nes reikėjo daugiau karalystės gyventojų, siekiančių šviesiųjų jėgų pergalės ir šviesios karalystės ateities. Jis labai norėjo padėti karalystės gyventojams įveikti tamsą. Praeina skausmas, kančia ir giliai iš širdies išsiveržia šviesiajam kunigaikščiui: „ieškojau Jūsų Šviesos!”

 
Penkta pasakos dalis: http://mindaugaspliauga.blogas.lt/kreivu-veidrodziu-karalysteje-%e2%80%93-noras-sudauzyti-kreivus-veidrodzius-v-543.html

Rodyk draugams