Reikalingi rezultatai

    Šalyje nerimsta pedofilijos skandalas. Žiniasklaidoje pasirodo vis nauji pranešimai apie pedofilų tinklą. Pagal žiniasklaidos pranešimus net Katalikų Bažnyčiai tai yra labai aktuali problema. Deja iš prokurorų nesulaukiame apčiuopiamų rezultatų. Susidaro įspūdis, kad ieškoma tik atpirkimo ožio, bet ne realių teisėsaugoje pertvarkymų ir tyrimų bei nustatymo kaltų už pedofilijos bylos vilkinimą. Ši byla privalo turėti eigą, nes žudynės Kaune yra atskira byla ir ji nemaišo mergaitės tvirkinimo bylai. Būtų gerai, kad nors išviešintume tą pedofilų tinklą, kuris apraizgęs valdžią, teisėsaugą, dvasininkiją, nors taip sutrukdytume pedofilų nusikalstamai veikai. Labai liūdina prezidentės pozicija, nes norėtųsi, kad ji būtų ryžtingesnė ir gerokai stipriau paspaustų teisėsaugą dėl skandalingų faktų ištyrimo. Rezultatų juk amžinai negalima laukti. Generalinė prokuratūra turi pateikti terminus, kada ji duos atsakymus į iškilusius skandalingus faktus ir kada bylą numatoma perduoti teismui. Prezidentė privalo siekti aiškumo ir teisingumo.
    Nors tamsiosios jėgos Tėvynėje siautėja, tačiau norisi pakalbėti ir apie šviesesnius dalykus: 2009-10-22 LR Seimas vieningai priėmė nutarimą dėl 2010 metų paskelbimo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio, Durbės ir Žalgirio pergalių metais. Tai labai svarbios Lietuvai sukaktys, todėl numatyta gražiai ir garbingai jas kitais metais paminėti. Puikus sprendimas. Kitas labai svarbus teigiamas dalykas, kad Seimas vis dėlto priėmė Statuto pataisas ir sumažino išlaidas parlamentinei veiklai. Matėsi, kad Seimo nariams tai buvo skaudus sprendimas. Plenarinių posėdžių salė ūžė ir atrodė kaip turgus, tačiau vėliau po truputį nurimo ir gana ramiai priėmė Statuto pataisas. Galbūt išlaidų parlamentiniai veiklai susimažinimas yra nepakankamai didelis, tačiau Seimo nariai visgi solidarizuojasi su tauta.
    Norisi atkreipti piliečių dėmesį, kad žmonės nenusiramintų kai supurtoma sistema, nes dažniausiai po kurio laiko - vėl tas pats ar net blogiau. Žmonės turi burtis ir siekti gerųjų permainų, jeigu iš ties nori pasikeitimų.

Rodyk draugams

Lietuviai netiki, jog valstybėje yra teisingumas

    Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau ir dažniau pasirodydavo pranešimai apie lietuvių ne tik nusivylimą, bet netgi netikėjimą, jog Lietuvos valstybėje galima rasti teisingumą. Neseniai vykusiose protesto akcijose taip pat buvo matomas teisingumo poreikis ir netgi buvo pradėtas formuluoti toks reikalavimas. Politinių- finansinių grupuočių valdomoje šalyje sunku ar išvis neįmanoma rasti teisybės. Prisiminus šv.Augustino žodžius, kad „valstybė be teisingumo tėra tik vagių ir plėšikų gauja” galima sakyti, jog valstybėje yra pribrendusios labai rimtos gerosios permainos. Vakarykštės žudynės Kaune yra pirmas nesusivaldymas ir kruvinas protestas prieš esamą sistemą, kuris tikiuosi bus ir paskutinis. Linčo teismai - nėra tai, ko reikia, kad atsirastų daugiau teisingumo Lietuvoje. Tik taikūs ir organizuoti protestai, mitingai, eitynės bei tinkamas balsavimas per rinkimus yra kelias į taip trokštamas permainas. Žmonės privalo burtis ir vienas kitam padėti, nes tik dauguma žmonių ir jų vienybė didina teisingumą ir jo įgyvendinimą. Negalima visiškai nuvertinti Lietuvos teisinės sistemos, nes joje yra daug gerų dalykų, tačiau kai valstybę valdo politinės - finansinės grupuotės, kurios daro įtaką ir teisminei valdžiai, rasti teisingumą yra sunku. Dabartinės valdžios esmė - valdančiojo elito gebėjimas įgyvendinti savo valią, kurią objektyviai lemia elito poreikiai ir interesai. Jos atrama yra stambusis kapitalas ir įvairios oligarchinės grupės, kurios godžiai siekia didesnių turtų. Kitoje barikadų pusėje - silpnos profesinės sąjungos ir nevyriausybinės organizacijos. Galime pastebėti, kad atstovavimo interesams sistema pajungta stambiojo kapitalo naudai, o tai lemia ryškiai antidemokratinį jų pobūdį, kuris naudingas pirmiausia monopolijoms, oligopolijoms.
    Lietuvos teisinėje sistemoje labai aktuali problema yra teisėjo prestižo ir jų parinkimo problema. Ne visada geriausi advokatai gali būti geri teisėjai, todėl labai svarbus požiūris turėtų būti į būsimo teisėjo asmenybę. Tai gali būti labai subjektyvus vertinimas, todėl šioje vietoje būtina kaip galima skaidresnė sistema, kad įvairūs klanai neįdarbintų savo atstovų. Juk teismai yra nepaprastai svarbi institucija (valdžia), kurios geras darbas laikui bėgant atsiliepia visai visuomenei ir valstybei bei visų tarpusavio santykiams ir elgesiui. Šiandien valdžia dejuoja dėl sunkmečio sunkumų, tačiau geras teismų darbas nepaprastai svarbus ir įtakojantis geresnei ekonominei padėčiai. Koks svarbus yra geras teismų darbas! Todėl valdžia privalo net krizės metu teikti prioritetą teismams. Geras teisėsaugos darbas leis sužlugdyti klanus ir sugrąžinti piliečiams iš jų atimtą valstybę. Kai piliečiai patikės, kad teisinė sistema pradeda dirbti jiems ir tik jiems, atsiras pasitikėjimas valstybe ir teismais.

Rodyk draugams