Pastaraisiais metais švęsdami Vasario 16-osios šventę kartu pamąstome ir apie galimą agresiją. Tiesą pasakius, mus nuolat gąsdina karu. Atsivertus ryte kokį naujienų portalą, turbūt, dažnam skaitytojui neretai užgniaužia kvapą, nes straipsnių pavadinimai dažnai būna apokaliptiniai. Pradėjus skaityti tekstą vaizdas keičiasi, nes ten nieko labai baisaus nėra. Gerai, kad orų prognozių paskutiniuoju metu nebepateikia apokaliptiniais pavadinimais ir nuotraukomis… Radijas, televizija ir kita žiniasklaida bei, žinoma, valdžia taipogi stengiasi nenukrypti vos ne nuo apokaliptinės minties. Pridėjus „bažnytininkų” baimes dėl Antikristo atėjimo ir iškilimo, vaizdas ir jausena pasidaro tikrai labai bloga. Nors pastebiu, kad paprasti žmonės tokiam piešiamam pasaulio vaizdui priešinasi, bet jų jausena išduoda viešosios erdvės padarytą negatyvų poveikį.
Manau, kad šiai akimirkai geopolitinė padėtis nėra tragiška. Dabartinę paaštrėjusią retoriką ar veiksmus tarp JAV ir Rusijos reikėtų vertinti kaip norą užimti geresnę derybinę poziciją. Šios didžiosios šalys pradėjo tartis. Ar jos susitars? Sunku pasakyti. Ne už ilgo pamatysime. Be to, net ir nesusitarus JAV ir Rusijai dėl pasaulio ar mūsų regiono tvarkos ir raudonų linijų, tai visai nereikš privalomo karo. Taip pat noriu atkreipti dėmesį į neblogą Lietuvos vadovų retoriką. Prezidentė Dalia Grybauskaitė nevartoja aštrios ir provokuojančios Rusiją retorikos, tačiau aiškiai įvardija siekius ir esamą situaciją. Pasisakymai dėl saugumo stiprinimo regione, tai- valstybės teisėtas noras būti saugiai bei bandymas išlaikyti mūsų sąjungininkų budrumą šiame regione. O „Bažnytininkų” užmaskuotas ar atviras baimes bei apgaulingą, labai suktą propagandą reikėtų vertinti kaip norą mobilizuoti ir didinti tikinčiųjų skaičių.
Norisi pasidžiaugti nuo šių metų didėjančiomis pensijomis, atlyginimais, pašalpomis, tai rodo Lietuvos valstybės rūpestį šalies žmonėmis. Valstybės galimybės nėra beribės, todėl šį valstybės skolą didinantį pensijų, atlyginimų didėjimą nereikia sieti su piliečių lojalumu valstybei pirkimu. Prekyba lojalumu valstybei- neleistina ir ji prie gero neprives. Vasario 16-oji, Kovo 11-oji ir visa Lietuvos istorija akivaizdžiai parodo Tėvynės meilės, idealizmo, vertybių, nuoširdaus ir nuoseklaus darbo valstybei jėgą ir svarbą.

Patiko (0)

Rodyk draugams